Aktuálně
20.03.2018 - Osudové osmičky

 

IMG_0632.JPG

V únoru proběhla na naší škole vědomostní soutěž "Osudové osmičky", kterou připravila komise dějepisu a českého jazyka a literatury. Jako největší znalci naší historie a literárních souvislostí se ukázali žáci:

 

Tomáš Groš BP2 (1. místo);

Lukáš Havlát IT2B (2. místo);

Petr Nečas IT2A (3. místo).

 

Gratulujeme!!!


08.03.2018 - Mezinárodní setkání mládeže v Mannheimu a Heidelbergu, 18. - 20. února 2018

 

20180219_131808.jpg

Další akcí probíhajícího projektu Identita evropských Romů ve 20. století pořádaného Institutem Terezínské iniciativy ve spolupráci s organizacemi Antikomplex (ČR), Dokumentations- und Kulturzentrum Deutscher Sinti und Roma (Německo), Asociatia Plural (Rumunsko) bylo setkání mládeže v Mannheimu a Heidelbergu - sídle Dokumentačního a kulturního centra německých Sintů a Romů. Studenti naší školy – K. Biháriová, P. Banda, J. Kučera a A. Veselka spolu s p. uč. Kalčíkovou měli jedinečnou možnost být v padesátce účastníků ze čtyř evropských zemí. Společně jsme diskutovali a sdíleli zkušenosti s různorodostí a odlišností. Dozvěděli jsme se nové informace o moderní historii evropských Romů, do které nesmazatelně zasáhl holocaust. Téma v naší zemi nyní více než aktuální. Účastníci pracovali v mnoha workshopech, zamýšleli se nad minulostí, současností i budoucností. Skupiny se měnily, účastníci tak mohli trénovat angličtinu, získat nové pohledy a navázat nová přátelství. Studenti byli aktivní, akce byla hezky připravená. Co znamená identita v současné Evropě pro příslušníky menšin a většiny? Je ovlivňována událostmi v minulosti, předchozími generacemi a jejich rodinnou pamětí? Jakým způsobem do naší společné identity zasáhla druhá světová válka a holocaust? Věřím, že studenti mají o čem přemýšlet.

Fotky:zde


05.03.2018 - Enersol

 

18_enersol.JPG

Dne 27. února 2018 se naši žáci, jmenovitě (zleva na obrázku) Tomáš Špringl, Jakub Hanák, Jakub Svoboda, Michal Gregor a Lukáš Novotný zúčastnili soutěže žákovských prací projektu ENERSOL na krajské konferenci v Letovicích celkem ve dvou kategoriích. V obou kategoriích dosáhli 1. místo a postoupili do celostátního kola, které se bude konat 22. - 23. března 2018 v Plzni. Gratulujeme.


19.01.2018 - 2. ročník Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti
logo.jpg

                                                              

2. ročník Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti

 

Druhé kolo Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a celou řadou státních, akademických a profesní organizací skončilo velmi úspěšně.
Do druhého kola se aktivně zapojilo 588 studentů z celé ČR (což je nárůst o 206% oproti prvnímu ročníku), z nichž 541 splnilo veškerá požadovaná kritéria. V druhém kole soutěžilo rovněž 124 dívek.
Druhé „výběrové“ kolo soutěže bylo o poznání složitější než kolo první. Studenti řešili komplikované bezpečnostní úlohy, při kterých se zabývali sociálním inženýrstvím, technickými aspekty kybernetické bezpečnosti, kryptoanalýzou, logikou, digitální stopou a forenzní analýzou anebo analýzou monitoringu síťového provozu. Vysoká náročnost úloh se odrazila i v konečných výsledcích, kdy jen 81 studentů v tomto důkladné testu jejich znalostí a dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Soutěžní výbor z nich vybral 40 finalistů (34 chlapců a 6 dívek), mezi nimiž je 31 studentů a studentek s velmi dobrými až vynikajícími znalosti. Detailní výsledková listina je zveřejněna na stránkách soutěže

Druhé kolo Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA a celou řadou státních, akademických a profesní organizací skončilo velmi úspěšně.Do druhého kola se aktivně zapojilo 588 studentů z celé ČR (což je nárůst o 206% oproti prvnímu ročníku), z nichž 541 splnilo veškerá požadovaná kritéria. V druhém kole soutěžilo rovněž 124 dívek.Druhé „výběrové“ kolo soutěže bylo o poznání složitější než kolo první. Studenti řešili komplikované bezpečnostní úlohy, při kterých se zabývali sociálním inženýrstvím, technickými aspekty kybernetické bezpečnosti, kryptoanalýzou, logikou, digitální stopou a forenzní analýzou anebo analýzou monitoringu síťového provozu. Vysoká náročnost úloh se odrazila i v konečných výsledcích, kdy jen 81 studentů v tomto důkladné testu jejich znalostí a dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Soutěžní výbor z nich vybral 40 finalistů (34 chlapců a 6 dívek), mezi nimiž je 31 studentů a studentek s velmi dobrými až vynikajícími znalosti. Detailní výsledková listina je zveřejněna na stránkách soutěže www.kybersoutez.cz  Celkový výtěz druhého kola získal 85 bodů ze 100 možných.

Nejúspěšnější školou, co do počtu postupujících studentů do finále, se stala Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice. Na druhém místě se umístila Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, která je mimochodem jednou ze dvou škol zapojených do pilotního projektu vzdělávání kybernetické bezpečnosti na středních školách v České republice.

Národní finále soutěže se uskuteční prezenčně dne 19. dubna 2018 na Policejní akademii ČR v Praze, kde rovněž proběhne setkání odborníků na kybernetickou bezpečnost se studenty a pedagogy středních škol z celé České republiky. Součástí bude i soubor osvětových a odborných přednášek, hackerských soutěží a další doprovodný program.

Ve vlastním finále budou soutěžící usilovat nejen o vítězství, ale i o případné pozvání k řadě doprovodných aktivit, které pro studenty připravuje Masarykova Univerzita v Brně (KYPO), Fakulta Elektrotechniky ČVUT v Praze, Univerzita obrany a další státní, akademické a neziskové organizace. Ti nejúspěšnější studenti dostanou příležitost ke kvalifikaci do evropského finále, které se uskuteční v říjnu 2018 v Londýně. Vybraní studenti budou stejně jako v roce 2017 ve španělské Malaze reprezentovat Českou republiku v souboji s týmy ostatních evropských zemí.

Více informací na www.kybersoutez.cz

 

 

 


09.01.2018 - Dny otevřených dveří

Vážení rodiče a zájemci o studium, jste zváni na dny otevřených dveří, které proběhnou v termínech:

  • středy  21. + 28. února 2018 v době 15:00–18:00 h.

14.11.2017 - Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti – výsledky prvního kola
WP_20171113.jpg

                                                              

V pondělí  13. 11. 2017 proběhlo v zasedací místnosti Jihomoravského kraje předání cen nejlepším  žákům prvního kola středoškoleské soutěže v kybernetické bezpečnosti, kteří se umístili v Jihomoravském kraji na prvním až šestém místě. Ceny předával předseda soutěžního výboru pan Petr Jirásek ve spolupráci s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje panem Janem Vitulou. Na prvním místě v kraji se umístil žák třídy IT4 Pavel Jakubec , na pěkném čvrtém a pátém místě se umístili žáci třídy IT4 Tomáš Lošťák a Michal Urbánek. Ředitel školy pan PaedDr. Vladimír Šimíček převzal cenu pro nejúspěšnější školu počtem zapojených studentů do druhého ročníku soutěže.

Blahopřejeme !!!

Celkové výsledky prvního kola naleznete zde https://www.kybersoutez.cz/ks_vysledky.html26.09.2017 - Vyhlášení voleb do školské rady 2017
dnyotevrenychdveri.jpg

Informace ke stažení zde.


07.09.2017 - Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti - ročník 2017/18
SSKB_foto_2017_2018.jpg

                                                              

Chceš si prověřit své znalosti a dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti? Jsi student či studentka střední školy a už ti bylo 14 a ještě ti nebylo 21 let?

Přihlas se do soutěže!

Vyhraj jednu ze skvělých cen a kvalifikuj se do evropského kola.

Poznej přední odborníky na kybernetickou bezpečnost a získej stáž ve špičkové firmě.

Registrace a první kolo začne již 10. září 2017.

Do soutěže se může přihlásit každý student ve věku 14 - 20 let studující na střední škole v České republice, a to bez ohledu na zaměření školy a na skutečnost, zda se jedná o studijní obory zakončené maturitou, či nikoliv.

Více informací o soutěži a přihlášku najdete zde.


06.09.2017 - Středoškolská soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti - Evropské finále
dnyotevrenychdveri.jpg

Žáci naši školy Jakub Smejkal a Kryštof Macek se po úspěšném absolvování prvního ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti a letním soustředění na Masarykově univerzitě v Brně kvalifikovali mezi členy národního týmu, který bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále European Cyber Security Challenge 2017 (https://www.europeancybersecuritychallenge.eu/). Evropské finále se uskuteční ve dnech     30. října až 3. listopadu 2017 ve Španělsku. Národní tým je tvořen 7 středoškolskými a 3 vysokoškolskými studenty, a doprovodným týmem, který tvoří pracovníci Masarykovy univerzity v Brně, Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze a národního CERT pracoviště CZ.NIC/CSIRT.CZ.

Blahopřejeme a držíme palce !!!


27.06.2017 - Úřední hodiny v době prázdnin
domov_duben_2010_02.jpg

Po dobu letních prázdnin jsou úřední hodiny studijního oddělení každou středu od 9:00 do 13:00.

V posledním týdnu (od 28.8. do 1.9.) budou úřední hodiny každý pracovní den od 8:00 do 14:00.

Po dobu letních prázdnin je možno získat informace o přijetí do domova mládeže do 14. 7. 2017 denně 8:00 – 13:00, kontakt 541 123 187; 541 123 363, v době od 17. 7. do 25. 8. 2017 je možno získat informace každou středu 9:00 - 13:00 na tel. čísle 541 123 157; 541 123 159. V posledním týdnu 28. 8. – 1. 9. 2017 je možno řešit otázky přijetí do domova mládeže denně 8:00 – 14:00 na všech tel. číslech uvedených na webových stránkách domova mládeže. 


<< První | < Předchozí | Následující > | Poslední >>